ilginç tuhaf bilgiler

Uzay Alemi İle İlgili İlginç Bilgiler

ilginç bilgiler Hepimize Dünya’nın Güneş’in etrafında döndüğü öğretilmiştir. Aslında teknik olarak meydana gelen şudur; Dünya, Güneş ve diğer bütün gezegenler Güneş Sistemi’nin kütle merkezi etrafında bir yörüngede dönmektedir.
ekleyenilginçbilgiler.net    2016-02-06

ilginç bilgiler Ay’ın karanlık bir yüzü var mıdır? Görünüşe göre hayır. Ay, sürekli olarak kendi ekseni etrafında dönmesi nedeniyle üzerinde zifiri karanlıkta kalan bir bölgesi yoktur.
ekleyenUzaylı    2016-01-21

ilginç bilgiler Astronotlar Uzayda Geğiremezler Çünkü Geğirdikleri Zaman Kusarlar
ekleyenGone girls    2015-12-19

ilginç bilgiler Plüton'dan Güneş'i gözlemlemek mümkün olsaydı, Güneş'imiz Venüs gezegeninin bize akşamları göründüğünden daha soluk bir yıldız gibi görünürdü.
ekleyenUzay Bilgini    2015-12-12

ilginç bilgiler Jüpiter öyle büyüktür ki Güneş sistemimizdeki tüm gezegenler birer top gibi kabul edilse, Jüpiter dışındaki diğer gezegenleri Jüpiter gezegeni topunun içine yerleştirebilirdik.
ekleyenTuba    2015-12-09

ilginç bilgiler Antares adı verilen bir yıldız bizim güneşimizden 60000 kat daha büyüktür.
ekleyenUzay Bilgini    2015-12-01

ilginç bilgiler Güneşin üzerinde her an 4.000.000 ton hidrojen tozu parçalanmaktadır.
ekleyenUzay Bilgini    2015-11-09

ilginç bilgiler Ay'ın Yüzeyinde Oluşan Meteor Taşlarının Oluşturduğu İzler Ay'ın Dörtte İkisine Eşit
ekleyenbhen    2015-11-06

ilginç bilgiler Gece yarısından sonra meteor yağmurları gece yarısından önceye oranla 5 kat artmaktadır.
ekleyenUzay Bilgini    2015-11-02

ilginç bilgiler Güneş'in dönüş hızı nedeniyle mümkün olabilecek en uzun güneş tutulması ancak 7 dakika 58 saniye sürebilir.
ekleyenUzay Bilgini    2015-09-30

ilginç bilgiler ABD, California'daki Palomar Dağı'nda bulunan teleskop 7.038.835.200.000.000.000.000 mil uzağı gözlemleyebilmektedir.
ekleyenUzay Bilgini    2015-09-28

ilginç bilgiler Mars'ın uydularından biri olan Deimos bir gün içinde iki kez doğup batmaktadır.
ekleyenUzay Bilgini    2015-08-30

ilginç bilgiler Zamanda İleri Gidilebilir. Eğer Bir Karadelik Etrafında 2 Saat Geçirirsek Dünyaya Döndüğümüzde 50 Yıl İleri Gitmiş Oluruz.
ekleyengamzesla    2015-08-26

ilginç bilgiler İstatistiklere göre UFO görme olayları Mars gezegeninin dünyamıza en yakın olduğu zamanlarda ciddi bir artış göstermektedir.
ekleyenUzay Bilgileri    2015-08-15

ilginç bilgiler Merkür gezegeninin bir günü bir yılından iki kat daha uzundur. Şöyle ki, Merkür kendi çevresinde son derece yavaş dönmekteyken, Güneşin çevresinde dönmesi yaklaşık seksen sekiz dünya günü sürmektedir.
ekleyenUzay Bilgini    2015-08-14

ilginç bilgiler Ay'a 95 km hızda bir araba ile gitmek en az 6 ay sürer.
ekleyenkader    2015-06-28

ilginç bilgiler Yaklaşık Olarak 18 Bin Alem Vardır
ekleyenÖmer Faruk    2015-06-04

ilginç bilgiler Venüs'te 1 Gün, 1 Yıldan Daha Uzundur. Venüs'ün kendi etrafında 1 tur dönmesi Dünya zaman ölçüsüyle tam 243 gün sürer. Güneş etrafında 1 tur dönmesi ise 224.7 gün...
ekleyenbybilgin    2015-05-24

ilginç bilgiler Ay Pluto'dan 4/1 oranında daha büyüktür.
ekleyendersimiz.com    2015-04-13

ilginç bilgiler Dünyamız, Güneş'in etrafında bir kurşunun hızından yaklaşık sekiz kat daha hızlı dönmektedir.
ekleyenUzay Bilgini    2015-04-12

DİĞER SAYFALAR

Uzay Alemi toplam 134 Bilgi Bulunuyor.

İLGİNÇ BİLGİ EKLEYİN / YORUM YAZIN

Yazan :

YAZILAN YORUMLAR :

Tufan yağız : Mars'ın uydusu Phobos gezegene doğru çekilmektedir.30 Milyon Yıl içinde Mars'a çarparak yok olacaktır.
bir : uzayada yeterli su bulunmadığından uzay gemir teri suya dönüştürebilir
Fatih feat Ramazan : evrenin %74ünü kaplayan karanlık maddeyi 5 duyu organımızla hissedemeyiz
ali : ışık saniyede dünyayı 7 kez dolaşıanr yani yanlış
Ümran nur : Uzayda astronlar geğiremezler çünkü kuşaklar
Mete : Uzaydan nereden geldiği bilinmeyen bir sinyal gelmiştir
bilginn : astronotlar uzayda ağlayamazlar
... : Ay dünyaya her yıl 3,8 cm uzaklaşmaktadır
Cahit Zirek : ayın dünyadan kopan bir kaya parçası olduğu düşünülmektedir ancak gerçekte öyle değildir. ayın diğer gezegenlerin uydularına benzemesi bu teoriyi geçersiz kılıyor. ( benim şahsi fikrim )
Aleyna : Güneş acayip sıcaktı bir insan yaklaşamaz eğer yaklaşırsa erir
Esma : Güneş kendi etrafında dönmez
büşra : İnsan vücudu yerçekimsiz ortama çıktığında insan omurgası düzleşir, bu 5 cm
Merve güner : İ don't know
Astronom : Aslında Ay'ın karanlık yüzü diye bir şey yoktur.Ay'ın hiç göremediğimiz bir yüzü vardır.Bunun sebebi de Ay'ın dünya etrafında ve kendi etrafında dönme süresinin eşit olmasıdır.
Astronom : Jüpiter'in içine hacimsel olarak 1320 Dünya sığar.
Astronom : Güneş, Dünya'nın 109 katı büyüklüğündedir.Yani, Güneş'in çapına yan yana 109 Dünya sığar.
Gökbilimci : Milyarlarca yıl önce marsın bol miktarda havası ve suyu vardı ancak çekim kuvveti (yer çekimi) atmosferi tutamadı ve hava ve su uzaya savruldu.
belirsiz : Uzaya bir kaplumbağa bile gönderilmiştir
efe fevzi : pluton güneş etrafındaki bir dönüşünü dünya yılında tam 248 yılda tamamlar
Yusuf Ziya : Farz edelim ki uzay mekiğinize atlayıp Jüpiter'e kadar gidebildiniz ve atmosferden içeri girmeyi başardınız; ne yazık ki iniş yapabileceğiniz katı bir yüzey bulamayacaksınız! Jüpiter, büyük oranda hidrojen ve helyumdan oluşan bir gaz devidir...
Yusuf Ziya : Uzayda lazer ışınları görünmez (üzgünüz, Yıldız Savaşları hayranları) çünkü Dünya
Yusuf Ziya : Dünya üzerinde keşfedilmiş en dayanıklı canlı olan Tardigrad, vakumlu uzayortamında 10 gün hayatta kalabilmektedir.
Yusuf ziya : Dünya, bir bowling topundan bile daha pürüzsüzdür. Bowling topunun üzerindeki, hissedilemeyen pürüzlerin aksine, en yüksek dağ ile en derin okyanus bile Dünya yüzeyinin kalınlığının sadece 5.000'de 1'ini oluşturur.
Yusuf Ziya : Dünya'ya düşen en büyük meteor, krater oluşturmamıştır. Meteor, yapısı itibariyle köşeli ve kenarları düz olduğu için, muhtemelen bir taşın suda sekmesi gibi yüzeyde sekmiş ve durmuştur.
Yusuf Ziya : Uzayda görev yapan astronotlar uzayın yanık et, sıcak metal ve kaynak dumanı gibi koktuğunu söylemiş.
Yusuf Ziya : Dünya'da bulunan 8800 metrelik Everest Dağı'nın çok mu yüksek olduğunu düşünüyorsunuz? Güneş sisteminin en yüksek dağı komşumuz Mars'ta bulunur. "Olympus Mons" isimli bu volkanik dağ 21 km yüksekliğindedir!
Yusuf Ziya : Gözlemlediğimiz en parlak gezegen olan ve mitolojide güzellik tanrıçası Afrodit'le özdeşleştirilen Venüs'ün gerçek yüzü hiç de umduğumuz gibi değildir. Karbondioksitten oluşan atmosferi, 500 derece yüzey sıcaklığı, şiddetli asit yağmurları, aktif volkanları ve dev lav nehirleriyle Venüs, adeta cehennemi andırır.
Yusuf Ziya : 1977 yılında, 72 saniye süren ve uzayın derinliklerinden gelen esrarengiz sinyalin kaynağı ve nasıl geldiği bilinmemektedir.
Yusuf Ziya : Uranüs, diğer gezegenlerden farklı olarak yana yatmış gibidir. 98 derecelik eğimiyle! adeta yuvarlanan bir top gibidir. Bu nedenle bir mevsim yaklaşık 21 yıl sürer. Ayrıca bir yarısı 42 yıl güneş alırken, diğer yarısı 42 yıl karanlıkta kalır!
Yusuf Ziya : Jüpiter de gün 10 saattir.
ahmed sönmez : ağzım açık kaldı
Erkan Çekiç : Tutun ki bir uzay mekiğine binip jübitere gidebildiniz ancak inecek katı bir yer bulamassınız, çünkü Jübiter Hidrojen ve Helyüm gazlarından oluşan koca bir gaz topluluğu gibidir :D
Astronomi ve Uzay Bilimi : Venüs Gezegeni Dünyaya yörüngesi itibariyle ortalama mesafe olarak en yakın gezegendir.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Venüs Gezegeni Yer benzeri gezegenler arasında en yoğun atmosfere sahip olanıdır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Ayın varlığı dünyanın dönüşünü yavaşlatmakta ve günlerin her yüzyılda bir 2 ms uzamasına sebep olmaktadır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Jüpiter'in uydusu olan Europa'da Dünya'dan fazla su bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için Astronomi ve Uzay Bilimi Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Güneş Sistemi içerisinde kendi etrafında dönüş süresi en kısa olan gezegen Jüpiter dir. Jüpiter'de Bir gün yaklaşık olarak 10 saattir.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Yaklaşık 100.000 Yıl Sonra Bir üstündev yıldız olan VY Canis Majoris (VY Cma) büyük ihtimalle bir Hipernova halinde patlayacaktır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Armstrong Limiti olarak bilinen yükseklik limiti yerden 19 kilometredir. Bu limitten sonra astronot kıyafeti giymek gerekmektedir. Eğer giyilmeyecek olursa, vücuttaki su, vücut sıcaklığında kaynamaya başlayacaktır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Dünya'daki altının yaklaşık olarak %99'u, çekirdeği içerisinde bulunur. Öyle ki, Dünya'nın çevresini yaklaşık olarak 45 santimetre kalınlığında sarabilecek kadar altın vardır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Yeryüzündeki bütün altın 3,5 milyar yıl önce Dünya'ya yağan bir meteor yağmurunun kalıntılarıdır.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Her gün uzaydan Dünya'ya yaklaşık olarak 100 ton ağırlığında meteorit tozu düşmektedir.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Andromeda ile Güneş Sistemini de içinde barındıran Samanyolu gök adaları Hubble Uzay Teleskopu'ndan gelen ölçümlere göre yaklaşık 4 milyar yıl sonra çarpışacaklar.
Astronomi ve Uzay Bilimi : Bunun sebebi ise hız arttıkça zamanın yavaşmış olmasıdır. Uluslararası Uzay İstasyonu saatte yaklaşık 28 bin km/h hızla hareket etmektedir ve her 90 dakikada bir Dünya'nın çevresini turlamaktadır.

Yazılan 44 yorum görüntüleniyor.